Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Publicznej na wystawę prac pani Małgorzaty Wasiluk. Obrazy wykonane zostały metodą haftu krzyżykowego.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „(NIE)ZNANA SUCHOWOLA…”, organizowanym przez Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Suchowoli. Jest to jedno z działań związanych z obchodami 300-lecia naszego miasta. Konkurs ma zasięg ogólnopolski, zatem mogą wziąć w nim udział nie tylko mieszkańcy Suchowoli, ale wszyscy miłośnicy fotografowania powyżej 15 roku życia.
Aby wziąć udział w konkursie należy dostarczyć do biblioteki publicznej 3 zdjęcia ukazujące piękno gminy Suchowola. Mile widziane będą zdjęcia z różnych pór roku. Fotografie muszą być wykonane w 2017 r. Prace wraz z kartą zgłoszenia należy złożyć do 9 września 2017 r.
Dla laureatów konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe.
Najlepsze zdjęcia ukażą się w kalendarzu gminy Suchowola na 2018 rok.  

Pod koniec września zgłoszone fotografie wezmą udział w internetowym głosowaniu, które odbędzie się na www.facebook.com/goksitsuchowola. Autor zdjęcia z największą ilością „polubień’ otrzyma nagrodę publiczności.
Wszystkie wymagania oraz szczegóły techniczne, jak i organizacyjne dostępne są w regulaminie konkursu, który znajduje się poniżej.

 

Do pobrania:

1. Regulamin konkursu.

2. Karta zgłoszenia.

Oto laureaci konkursu czytelniczego pn.
"Wybieram bibliotekę- najaktywniejszy czytelnik 2016 roku":

1. Patrycja Bielska
2. Paulina Mróz
3. Patrycja Turel
4. Dorota Wysocka
5. Tomasz Wysocki
6. Milena Zieziulewicz
7. Anna Zimnoch


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz zachęcamy wszystkich do czytania książek!

   W poniedziałek 19 grudnia 2016 r. w Bibliotece Publicznej w Suchowoli, panie bibliotekarki zorganizowały warsztaty z tworzenia filcowych ozdób choinkowych. W zajęciach wzięli udział uczniowie z klasy IV "b" ze Szkoły Podstawowej w Suchowoli wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Gąsiorowską. Dzieci, mimo swojego młodego wieku, wykazały się niezwykłymi zdolnościami krawieckimi. Po wykonaniu pięknych ozdób wszyscy wspólnie udekorowali biblioteczną choinkę.

Pełna galeria zdjęć dostępna pod linkiem: https://www.facebook.com/BibliotekaSuchowola/photosSzanowni Czytelnicy!
Informujemy, iż w miesiącu LIPCU Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Suchowoli będzie nieczynna z powodu skontrum (inwentaryzacji księgozbioru).
Wszelkie zwroty i wypożyczenia będą możliwe do końca czerwca.
Zachęcamy do wypożyczeń na okres wakacji.