W niedzielę, 22 stycznia 2017 r. odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek, który ma na celu ożywienie zanikającej już tradycji kolędowania Podobnie jak w poprzednich latach, impreza przyciągnęła tłumy do sali kina Kometa.

W tym roku przegląd rozpoczął się od występu Justyny Wieruszewskiej-Biniek, która swoim głosem oczarowała publiczność.

Podczas festiwalu wręczono również nagrody finansowe oraz rzeczowe uczestnikom konkursu na „Najładniejszą świąteczną dekorację posesji na terenie Gminy Suchowola”.

W części konkursowej zaprezentowało się 7 grup kolędniczych. Wykonawców oceniało jury w składzie:

Krystyna Pośpiech

Justyna Wieruszewska-Biniek

Antoni Wojtulewicz.

Grupy kolędnicze zaprezentowały kolędy i pastorałki zarówno te doskonale nam znane, jak i trochę zapomniane.

Decyzją jury nagrodzeni zostali:

I miejsce – grupa kolędnicza Przybywajcie Pastuszkowie – nagroda finansowa

I miejsce - Kolędnicy z Chodorówki Nowej – nagroda finansowa

II miejsce - Kolędnicy z Karpowicz – nagroda finansowa

wyróżnienie – grupa Wesoła Gromadka – nagroda rzeczowa

W części pozakonkursowej natomiast uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Suchowola wystąpili w jasełkach i zespołach wokalnych.

Wszystkie zespoły uczestniczące w przeglądzie otrzymały upominki oraz dyplomy za kultywowanie tradycyjnych zwyczajów i obrzędów ludowych.

Słowa uznania należą się wszystkim wykonawcom za występy i odwagę, a nauczycielom podziękowania za przygotowanie grup do festiwalu.

Galeria zdjęć z festiwalu dostępna jest na stronie:

https://www.facebook.com/pg/goksitsuchowola/photos/?tab=album&album_id=1533370556692851

Sztab 25 Finału przy Zespole Szkół w Suchowoli przekazał na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 15 341 zł. Do puszek kwestarskich zebrano 7 867 zł ( w tym 1276 zł w Sztabinie, 828,81 zł w Chodorówce i 171,93 zł w trakcie imprezy sportowej w Janowie), a 7 474 zł uzyskano ze sprzedaży gadżetów WOŚP i przedmiotów własnych.

Podczas 25 Finału w kinie „Kometa” wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą p. Jarosława Szczerby, a także wokaliści ze Szkoły Estradowej im. Anny German w Białymstoku: Kasia Chlebińska, Bartek Oszczędłowski i Janek Werda oraz zespół „Janusze Muzyki”. Artyści zaprezentowali szeroki wachlarz swoich możliwości śpiewając utwory z filmu „Dirty Dancing”, musicalu „Notre Dame”, a także piosenki Dżemu i zespołu Metallica.

Najważniejszym punktem imprezy była oczywiście sprzedaż gadżetów prowadzona bardzo sprawnie i skutecznie przez Andrzeja i Radka. Najwyższe ceny osiągały produkty oznaczone serduszkami wośp. Koszulki sprzedawano po 310 – 85 zł., smycze po 30 – 20 zł., kalendarze – 105 – 130 zł., zegar – 170 zł, odblaskowe serduszka wośp osiągały cenę od 20 do 110 zł. Ze sprzedaży przedmiotów własnych, ich właściciele przekazali na rzecz Fundacji następujące kwoty: Cukiernia Jana Staniszewskiego – 700 zł., Skarbnica Prezentów – 70 zł., Cukiernia Andraka – 265 zł., Salon Fryzjerski Anny Sawickiej – 75 zł., Koło Emerytów i Rencistów – 155 zł., Sklep Borysa Karpieni – 330 zł., Salon Kosmetyczny Justyny Żukowskiej – 120 zł., Salon Fryzjerski Ewy Osakowicz _ 120 zł., Dawid Kolenda – 160 zł., Restauracja Biesiada – 200 zł., Pensjonat Poniatowski – 230 zł., Marek Karp – 460 zł., GOKSiT – 560 zł., kwiaciarnia Magnolia – 90 zł., kwiaciarnia Storczyk – 70 zł., Szesnasty – 65 zł., MOD – 70 zł.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom! Dziękujemy tym, którzy przybyli do kina „Kometa” i starali się kupić proponowane gadżety jak ... najdrożej. Dziękujemy strażakom OSP Suchowola, którzy punktualnie o 20.00 wysłali nasze „Światełko do Nieba”. Dziękujemy tym, którzy po raz kolejny sfinansowali sztuczne ognie - spółce Centrokom, Bankowi Spółdzielczemu w Suchowoli i GOKSiT.

Sztab 25 Finału przy Zespole Szkół w Suchowoli gorąco dziękuje wszystkim współorganizatorom, sponsorom, artystom i przede wszystkim ofiarodawcom!!! Znów daliśmy radę!

Słowo od szefa sztabu:

"Uznałam, że 25 Finał to dobry moment na przekazanie pałeczki w inne ręce. Może czas na zmianę formuły, nowe pomysły, może ktoś to zrobi lepiej, inaczej.
Zaczynaliśmy w grudniu 1992. Kilku uczniów z kl. IVa (Marysia G, Ula W, Ania G, Ania T, Michał M.) zorganizowało zbiórkę w szkole na sprzęt kardiochirurgiczny dla dzieci. Zebraliśmy 2 miliony 51 tysięcy zł. W 1994 w czasie koncertu w kinie było już 8 milionów. Sprzedaliśmy m.in. serce wośp namalowane przez dziewczyny z internatu na arkuszu szarego papieru. W następnych latach chłopcy z LO (Paweł K, Piotr Ł, ś.p Andrzej S, Jakub ”Pucek” , Piotr H) organizowali koncerty, nawet punkowo-metalowe w szkole podstawowej. Zdarzył się tez finał disco polo (zespół Kazika G. i Modix Pawła A.) w „zielonym dworku”. Kolejne koncerty organizowane przez samorząd uczniowski LO odbywały się już w kinie. Przychodziło mnóstwo ludzi, brakowało miejsca. Niektórzy pojawiali się co roku, całymi rodzinami (nie będę wymieniać nazwisk, bo może sobie tego nie życzą) kupując dużo, podbijając ceny, bo o to chodziło. Przez naszą suchowolską wielką orkiestrę świątecznej pomocy przewinęło się tylu wolontariuszy, organizatorów, artystów. Nie sposób ich wymienić, ale mam Ich wszystkich przed oczami i w sercu. Dziękuję za te wspólne wspomnienia. Dziękuję za pomoc i wsparcie okazywane przez dyrektorów szkół, władze gminne, GOKSiT, Bank Spółdzielczy, CENTROKOM, strażaków z OSP i naszych policjantów.
Zmieniają się dyrygenci, a Orkiestra gra dalej. Do zobaczenia na 26 Finale wośp w Suchowoli!"
Danuta Rusel

Galeria zdjęć z 25. Finału WOŚP w Suchowoli dostępna jest na stronie:
 http://zdjeciaszkolasuchowola.blogspot.com/

Ogłoszony w połowie grudnia konkurs na najpiękniejszą dekorację świąteczną posesji w gminie Suchowola został rozstrzygnięty.

Do konkursu zgłoszono 15 posesji.

 Jury w składzie: Joanna Wałuszko, Krzysztof Niedźwiecki, Piotr Łabanowski oceniało  iluminacje i wystrój świąteczny w obrębie całej posesji, ogólne wrażenie estetyczne, oryginalność dekoracji i pomysł na ozdobienie posesji oraz harmonię z otoczeniem.

Po wizytacji wszystkich zgłoszonych posesji jury nie miało wątpliwości, że pierwsza nagroda należy się panu Mirosławowi Hościło z Drygi Kolonii. Drugie miejsce przypadło w udziale pani Mirosławie Hapoń z Suchowoli oraz Annie Kretowicz z Olszanki Kolonii, a trzecieUrszuli Cichońskiej-Filipkowskiej z Chodorówki Nowej. Komisja wyróżniła ponadto trzech uczestników konkursu: Julię Dojnię z Kopciówki, Krzysztofa Mańczuka z Chmielówki oraz Teodorę Bogdan z Suchowoli. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia rzeczowe: Teresa Jarmoszko z Ostrówka, Andrzej Sławiński z Karpowicz, Anna Cymbor z Karpowicz, Antoni Wojtulewicz z Jatwiezi Małej, Agata Kłoczko z  Drygi, Anna Małyszko z Suchowoli, Aneta Rudzik z Suchowoli, Małgorzata Kiszluk z Suchowoli.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wzięcie udziału, jak również gratulujemy jego zwycięzcom.

Wręczenie nagród nastąpi 22 stycznia o godz. 13.00 w kinie Kometa w Suchowoli podczas Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

Galeria zdjęć dostępna jest na stronie  https://www.facebook.com/pg/goksitsuchowola/photos/?tab=album&album_id=1518855988144308

 

 

 

 

WW

 

 

We wtorek 20 grudnia w sali Płomyk w Suchowoli odbyło się spotkanie opłatkowe dla osób starszych, samotnych, potrzebujących, emerytów i rencistów. Było tradycyjne łamanie się opłatkiem, śpiew, życzenia i obdarowywanie się prezentami. Miłym akcentem były występy solistów i chóru seniorów pod dyrekcją Justyny Wieruszewskiej-Biniek.

Zdjęcia dostępne są na stronie:

https://www.facebook.com/pg/goksitsuchowola/photos/?tab=album&album_id=1494281127268461

Regulamin części konkursowej:

1. Regulamin

Podkategorie