Rewitalizacja

Gmina Suchowola prowadzi prace nad Programem Rewitalizacji.
Gminny Program Rewitalizacji to podstawowy dokument umożliwiający finansowanie przedsięwzięć rewitalizacyjnych, głównie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, który posiada alokację funduszy na działania w tym zakresie.

Zapraszamy do włączenia się w proces rewitalizacji Gminy. Zachęcamy do wspólnego budowania Suchowoli od nowa, poprawy atrakcyjności Waszych miejscowości oraz integracji społecznej.

W związku z tym zapraszamy mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, radnych, sołtysów na spotkania:

- W Jatwiezi Dużej: 4 marca 2017 roku (sobota).

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 w budynku szkoły w Jatwiezi Dużej. Przewidywany czas spotkania ok. 1,5 godziny.

- W Suchowoli: 4 marca 2017 roku (sobota).

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12.00 w kinie Kometa w Suchowoli.

Spacer tematyczny odbędzie się szlakiem miejsc wskazanych przez mieszkańców w ankietach oraz podczas dotychczasowych spotkań roboczych i konsultacyjnych. Są to miejsca wymagające nadania im nowych funkcji społecznych.

Przewidywany czas spotkania ok. 1,5 godziny.

Podczas spotkań można będzie wskazywać konkretne obszary, którym warto nadać nowe funkcje, określić potrzeby rewitalizacyjne lokalnej społeczności, zakreślić pomysły projektów na obszarach rewitalizacji.

Projekty na obszarze rewitalizacji mogą być prowadzone przez samorząd, jak też przez organizacje pozarządowe, przedsiębiorców, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prywatne.

Uczestników spotkań prosimy o przyniesienie fotografii pamiątkowych ze swoich miejscowości, ukazujących zmiany, pokazujących wspomnienia, które mają znaczenie dla lokalnej społeczności.

Szanowni  Mieszkańcy Gminy Suchowola,    
   W związku z tym, iż Gmina Suchowola przystąpiła do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety w której wskażemy obszary problemowe na terenie naszego miasta i Gminy oraz dotykających ich negatywnych zjawisk, przede wszystkim społecznych.
Państwa głos jest szczególnie istotny, gdyż pomoże w wyznaczeniu obszaru wymagającego interwencji.
    Ankietę można wypełnić w wersji elektronicznej  oraz papierowej. Wersję papierową ankiety prosimy dostarczyć do pok. 108 (I piętro) lub sekretariatu (pok. 5) w budynku Urzędu Miejskiego w Suchowoli, ul. Plac Kościuszki 5.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Suchowola na spotkanie dotyczące stworzenia Gminnego Programu Rewitalizacji. Program będzie stanowić podstawę do pozyskiwania środków europejskich na działania związane z rewitalizacją obszarów problemowych gminy.
Na spotkaniu zostanie przedstawiona koncepcja rewitalizacji Gminy Suchowola oraz harmonogram prac nad Gminnym Programem Rewitalizacji. Na spotkanie zapraszamy emerytów, rencistów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, kluby sportowe, młodzież, przedsiębiorców, rolników, radnych, sołtysów, księży z parafii z terenu naszej gminy, przedstawicieli szkół, itp. Współpraca nad Gminnym Programem Rewitalizacji jest ważna w przezwyciężeniu problemów: społecznych oraz nakładających się na nie problemów środowiskowych, gospodarczych, przestrzenno-funkcjonalnych i technicznych.
Termin spotkania: 7 lutego 2017 r., w godz. 9.30 – 11.00
Miejsce spotkania: Kino KOMETA w Suchowoli

KONTAKT: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.